PARAGLIDING - YAMAÇ PARAŞÜTÜ‏

10442503 1493498454220011 2294936459349924631 nFly like a bird and experience Alanya from a stunning new perspective.

Alanya is one of the best locations in Turkey for paragliding. Take off the top of  6,600 ft mountain and glide slowly on your parachute ‘wing’ to the golden sands of Alanya Kleopatra beach below. 

A tandem flight is an introductory paragliding flight. As a passenger you need no prior knowledge. Once the Paraglider is inflated and safety checks are done we take a few steps down a slope until we step into the air. Now you can sit back and enjoy the thrill of soaring with the birds above the beatifull bay of Alanya. So take your camera to record the experience of a lifetime which will last at least 20/30min.

The landing is as smooth as take off, the pilot flaires the canopy and you touch down with a little forward motion.As the maximum weight can fly is 120 kg. which means 18 stone..Comprehensive insurance is included in the price also we always consider your safety as our top priority!!

Tandem Paragliding Tour Days
Everyday ( All Year Around )

Pick up Time
Mahmutlar:09:00am – Obagöl :09:20am – Alanya Centrum between:09:30 to 09:50 am – Konaklı:09:00 am – Turkler:08:40 am .

Return Time
Aprroximately 2 hrs with fly time

------------------------------

Uçmak, bulutların üzerinde gezinmek, eşsiz kumsal ve denizi ile Alanya Kalesi manzarasını kuşbakışı seyretmek artık çok kolay. Herkesin hayatta bir defa yapması gerekenler listesinde bulunan yamaç paraşütü deneyimini Alanya’da yaşayın. Profesyonel yamaç paraşütü pilotlarımızın eşliğinde sizi uçmaya davet ediyoruz. Havada geçireceğiniz 20-30 dakikalık adrenalin tüm yıl boyunca vücudunuzda tatlı tatlı yayılacak. Kalkış Alanya merkezde Yassı Tepe 700 m. İniş Kleopatra plajı,  Mahmutlar’da kalkış Cebeli dağı 950 m. iniş Mahmutlar plajı olarak gerçekleştiriyoruz. Haftanın her günü turumuz vardır. Yoğun talep ve sınırlı rezervasyon durumundan dolayı lütfen önceden rezervasyon yaptırınız.

10:00 ile 15:00 saatleri arasında saat başı atlayış gerçekleşiyor. Otellerinizden servis araçları sizleri alıp buluşma noktasına getiriyoruz. Kalkış pisti toprak ve çakıllı zemin olduğu için ayakkabı tercihiniz tozlanmaya, yırtılmaya ve ayaktan çıkmamaya karşı uygun olmalıdır.

Burada atlayış bilgileri, paraşüt hazırlıkları yapıldıktan sonra özel jeepler ile başlangıç noktasına yolculuğumuz başlıyor. Güneş kremi ve su gerekebilir. Yaklaşık 45 dakika sonra uçuş pistine varıyoruz.

Pilotumuz ile birlikte paraşüte binip birkaç adımda kalkış gerçekleşiyor. Kalkış anında, havada ve inişte kamera çalışıyor durumdadır. Dileyen misafirlerimiz bu resim ve videoları izledikten sonra pilotumuzdan satın alabilir. 

İnişimiz plaja çok yumuşak bir kuşun yere indiği gibi gerçekleşir. Paraşütleri topladıktan sonra resimler ve videoları izlemek için ofise geçilir. Daha sonra aldığımız yere sizleri bırakıyoruz.